Не бійтесь заглядати у словник...

Не бійтесь заглядати у словник...
У багатобарвності й могутності рідного слова втілено красу людини — творця мови, садівника прекрасного на землі. Рідне слово окрилює нас духовністю, любов’ю до пісні, до матері.
Для кожного народу рідна мова — найдорожча.
У мовну скарбницю нашого народу несуть красу душі й пло­мінь рідного слова найкращі письменники. Скількома ж словами вони користуються? Звернімося до творчої спадщини геніаль­ного Кобзаря. Словник мови поетичних творів Тараса Шевченка охоплює більше десяти тисяч слів, а прозових — понад двадцять із половиною тисяч. Хіба вдалося нам, підрахувавши всі слова у творах Шевченка, виявити словниковий запас великого поета? Немає сумніву, що Кобзар володів й іншими словами укра­їнської мови, хоч у художній творчості їх не використовував.
Скільки ж слів потрібно людині для спілкування? Обсяг слов­ника конкретної особи залежить від роду її занять, освіченості та здібностей. Установлено, що мовець активно використовує майже три тисячі слів упродовж дня, а розуміє — у десять разів більше.
Щоб опанувати словесне багатство нашої мови, користуйтеся словниками. Дотримуйтеся порад мудрого поета Максима Риль­ського: «Не бійтесь заглядати у словник: це пишний яр, а не сум­не провалля...»

 За     І. Вихованцем


Нехай словники стануть вірними друзями та помічниками!!!


Академічний тлумачний словник (1970—1980)
Словник має три закладки: Словозміна, Синонімія, Фразеологія. За допомогою цього словника можна не тільки дізнатися, як правильно пишеться слово в одному з семи відмінків в однині й множині, але й знайти його синоніми та фразеологізми, пов'язані з ним.


Немає коментарів:

Дописати коментар